زیـــــرو تـــــم
منتخب مدیر

آموزش تغییر css در وردپرس با افزونه مداد زرد

آمـوزش تـغـیـیـر css در وردپـرس بـا افـزونـه مــداد زرد

این افزونه برای اولین بار توسط زیـــــرو تـــــم به صورت رایگان قرار داده شده است پس لطفا حق کپی رایت و ناشر را رعایت فرمایید

 

احتمالاً برای شما این سؤال پیش آمده که چطور می توانم از طریق وردپرس در ظاهر سایت خود تغییراتی ایجاد کنم؟ آیا می توانم بدون دسترسی به کدهای قالب، در ظاهر سایت خود تغییراتی اعمال کنم؟ در مقاله امروز با آموزش افزونه مداد زرد ، تغییر css در وردپرس ، بدون حتی یک خط کدنویسی را یاد می گیریم.

 

تغییر CSS در وردپرس


وردپرس با امکاناتی که در اختیار کاربران قرار می دهد، به آنها این توانایی را می دهد که بدون دانش فنی، یک وب سایت کاربردی راه اندازی کنند. با این حال اگر می خواهید از سایت خود بیشتر بهره ببرید، بهتر است در مورد نحوه تغییر CSS در وردپرس مطالبی را آموزش ببینید. علاوه بر این، یکی از سریع ترین راه هایی که می توانید تغییرات قابل توجهی در سایت، ایجاد کنید، یادگیری تغییر کد css در وردپرس است.

البته راه های دیگری هم هست که بدون استفاده از کدهای CSS می توانید در سایت خود تغییراتی را ایجاد کنید. در این آموزش می خواهیم ابتدا در مورد CSS توضیح دهیم و بعد چگونگی استفاده از CSS را در وردپرس بررسی کنیم. نگران نباشید، روش تغییر CSS در سایت وردپرسی را بدون نوشتن حتی یک خط کد، به کمک افزونه مداد زرد فارسی یاد می گیریم.

آموزش تغییر css در وردپرس با افزونه مداد زرد

CSS چیست؟


CSS یکی از مهترین زبان ها در طراحی سایت است. زبان CSS برای تعیین نحوه نمایش کدهای HTML استفاده می شود. CSS مسئول تغییر در ظاهر، طرح بندی، فونت ها، رنگها، حالت واکنشگرا و موارد دیگر در سایت است. مثلاً شما می توانید اندازه، رنگ، فونت و غیره را با نوشتن چند خط کد CSS بدون تغییر محتوای کد HTML، تغییر دهید. به طور کلی هر آنچه که به ظاهر سایت مربوط می شود نیاز به CSS دارد. CSS این امکان را به شما می دهد، هر زمان که بخواهید براحتی در ظاهر سایت خود تغییرات ایجاد کنید.

CSS کجا اضافه می شود؟


شما می توانید CSS را بطور مستقیم در قالب وردپرس خود اضافه کنید. اما این روش را توصیه نمی کنیم. بدلیل اینکه هر زمان که قالب را بروزرسانی کردید، CSS اضافه شده حذف شده و باعث ایجاد تغییراتی در سایت شما می شود. خوشبختانه یک راه حل ساده برای اضافه کردن CSS در وردپرس وجود دارد.

برای این کار به پیشخوان وردپرس قسمت “نمایش” بروید.
روی گزینه “سفارشی سازی” کلیک کنید.
به صفحه سفارشی سازی سایت هدایت می شوید. در منوی سمت راست روی گزینه آخر یعنی گزینه “CSS اضافی” کلیک کنید.

آموزش تغییر css در وردپرس با افزونه مداد زرد

آموزش تغییر css در وردپرس با افزونه مداد زرد

کادری برای شما باز می شود. در این کادر می توانید کدهای CSS را وارد کنید. سعی کنید هر قطعه کد را در یک خط بنویسید. علاوه بر این تغییرات را می توانید در پیشنمایش زنده مشاهده کنید.

بعد از اطمینان از تغییرات، روی دکمه انتشار در بالای منو کلیک کنید تا کدهای اضافه شده ذخیره شوند.

 

دانلود رایگان افزونه مداد زرد

 

آموزش افزونه مداد زرد


برای نصب و فعالسازی افزونه مداد زرد وردپرس ، در منوی پیشخوان وردپرس به قسمت “افزونه ها” بروید و روی “افزودن افزونه” کلیک کنید.
در صفحه افزودن افزونه روی گزینه “بارگذاری افزونه” کلیک کنید.
فایل زیپ افزونه مداد زرد که از زیــــرو تــــم به صورت رایگان دریافت کرده اید را بارگذاری کنید.
روی دکمه “هم اکنون نصب کن” کلیک کنید تا افزونه نصب شود.

نصب و فعالسازی افزونه مداد زرد وردپرس

نصب و فعالسازی افزونه مداد زرد وردپرس

بعد از نصب، صفحه فعال سازی افزونه نمایش داده می شود. بر روی آن کلیک کنید تا افزونه فعال شود.

با فعالسازی این افزونه، در بالای تمای صفحات سایت، گزینه ای با نام “ویرایش با مداد زرد” اضافه می شود. همچنین در تمامی نوشته ها و برگه ها نیز این گزینه نمایش داده می شود. با این گزینه، هر زمان که بخواهید، می توانید صفحه یا نوشته سایت خود را بصورت جداگانه سفارشی سازی کنید.

آموزش تغییر css در وردپرس با افزونه مداد زرد

آموزش تغییر css در وردپرس با افزونه مداد زرد

تغییر کد css در وردپرس با افزونه مداد زرد


از این به بعد آموزش افزونه مداد زرد را شروع می کنیم. از دو بخش می توانید افزونه مداد زرد فارسی، ویرایشگر حرفه ای قالب های وردپرس، را باز کنید.

با مراجعه به پیشخوان وردپرس، قسمت Yellow pencil و انتخاب گزینه “درباره مداد زرد” یا با کلیک بر روی گزینه “ویرایش با مداد زرد” در بالای صفحه، وارد بخش ویرایش با این افزونه شوید.
با ورود به صفحه تغییرات مداد زرد، کادری به شما نشان داده می شود. در این کادر صفحه ای که می خواهید در آن تغییرات اعمال کنید و نوع سفارشی سازی را انتخاب کنید.

آموزش افزونه وردپرس مداد زرد

آموزش افزونه وردپرس مداد زرد

ویرایش زنده کدهای css


سفارشی سازی تکی برای ایجاد تغییر در یک صفحه است. در سفارشی سازی عمومی، تغییرات در کل سایت اعمال می شود و سفارشی سازی قالب که تغییرات در قالب اعمال می شود. معمولاً بیشتر از سفارشی سازی تکی و عمومی استفاده می شود.

بعد از انتخاب نوع سفارشی سازی و صفحه هدف، روی دکمه “ادامه” کلیک کنید تا وارد مرحله ایجاد تغییرات شوید.
در سمت چپ صفحه یک نوار ابزار قرار دارد و در سمت راست یک کادر که با گزینه های داخل این کادر میتوانید هر تغییری را ایجاد کنید.

با حرکات موس روی هر قسمت کادری آبی رنگ به شما نشان داده می شود و در بالای کادر بطور خودکار آیدی ها و کلاس های بخش های مختلف شناسایی و ظاهر می شود. مثلاً اگر موس را روی منو قرار دهید، کادری آبی رنگ دور منو نمایان می شود و در بالای کادر هم کلاس و آیدی استفاده شده در منو نشان داده می شود.

با کلیک بر روی هر بخش کادری در سمت راست باز می شود که شامل گزینه های زیادی برای تنظیمات CSS است. تنظیمات متن، حاشیه، فاصله، پدینگ، پس زمینه و … قرار دارد. با کلیک بر روی هر کدام از این بخش ها پنجره تنظیمات آن بخش باز می شود. در این منو همه تنظیمات فارسی هستند و براحتی می توانید هر تغییری را ایجاد کنید. بعد از اعمال تغییرات بر روی دکمه ذخیره در بالای کادر کلیک کنید تا موارد تغییر یافته ذخیره شوند.

سفارشی سازی برای ایجاد تغییر در استایل وب سایت با افزونه رایگان مداد زرد

سفارشی سازی برای ایجاد تغییر در استایل وب سایت با افزونه رایگان مداد زرد

توجه داشته باشید که برای غیر فعال کردن یک بخش و خارج کردن آن از حالت انتخاب، برروی قسمتی از صفحه که انتخاب نیست کلیک کنید تا از حالت انتخاب خارج شود. سپس بخش دیگری را انتخاب کنید.

نکات مهم آموزش افزونه مداد زرد


نکته خیلی مهمی که باید در نظر بگیرید اینست که سعی کنید تغییراتی ایجاد کنید که در اندازه های استاندارد باشد. مثلاً عرض منو را تاحدی زیاد نکنید که در نمایشگرهایی مثل موبایل به سایت آسیب وارد شود.
گزینه ای در منوی سمت چپ با نام “حالت واکنشگرا” وجود دارد که با کلیک بر روی این گزینه می توانید تغییرات اعمال شده را در اندازه های مختلف بررسی کنید. اندازه صفحه را به اندازه موبایل تغییر دهید. تغییرات لازم را در اندازه موبایل ایجاد کنید. کدهای CSS در این حالت بطور خودکار بطریقی نوشته می شوند که فقط برای موبایل نمایش داده می شود و در لپتاپ و نمایشگرهای بزرگتر نشان داده نمی شوند.

آموزش افزونه رایگان مداد زرد

آموزش افزونه رایگان مداد زرد

در صورتی که بخواهید یک بخش از صفحه یا سایت نشان داده نشود، می توانید در کادر سمت راست روی گزینه “سایر موارد” کلیک کنید و در بخش نمایش، حالت نمایش را روی هیچکدام یا none قرار دهید. به این ترتیب بخش انتخاب شده از صفحه حذف می شود.

دانلود ذایگان افزونه مداد زرد WordPress yellow pencil plugin

دانلود رایگان افزونه مداد زرد WordPress yellow pencil plugin

با استفاده از افزونه مداد زرد فارسی براحتی می توانید تغییرات زیادی را در سایت وردپرسی خود ایجاد کنید. بدون اینکه نیاز باشد حتی یک خط کد بنویسید، تغییر CSS در وردپرس را ایجاد کنید. امیدواریم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد.

 

این افزونه برای اولین بار توسط زیــــرو تــــم مرجع قالب و افزونه های ویژه وردپرس به صورت رایگان قرار داده شده امیدواریم که اولا حق کپی رایت و زحمت فارسی سازی و… را ضایع نکنید و دوما این افزونه قرار داده شده جهت دانلود به صورت کاملا رایگان بوده و نسخه پیشرفته این افزونه می باشد که توسط مجموعه خریداری شده است

توجه و اخطار :: در بیشتر نسخه های نال شده موجود در وب سایت ها یک فایل در ریشه (( پوشه )) اصلی افزونه با نام class.plugin-modules.php و یا در مواردی نادر با نام های دیگر موجود است که محتویاتی مانند فایل زیر را دارد چنان چه با این نوع فایل برخوردید چه در نسخه های نال و یا نسخه های فروشی به هیچ عنوان افزونه را نصب ننمایید زیرا تمامی اطلاعات هاست و ورود وردپرس را در همان لحظه باز کردن فایل زیپ شده به اشخاصی دیگر ( هکران و سودجویان ) ارسال میکند لذا اگر چنین فایل را مشاهده نمودید یا با شماره موجود در وب سایت یا از طریق بخش پشتیبانی و یا نطرات لطفا ما را مطلع سازید و درج کنید که از کجا و چه شخصی خریداری و یا دانلود نموده اید

پیشاپیش از همکاری شما سپاس گذاریم

 

نمونه فایل به صورت زیپ شده جهت دانلود بر روی دکمه زیر کلیک نمایید

دانلود فایل نمونه شل موجود در افزونه مداد زرد

 

 

 

 

آموزش تغییر css در وردپرس با افزونه مداد زرد
آموزش تغییر css در وردپرس با افزونه رایگان مداد زرد تغییر CSS در وردپرس در مورد نحوه تغییر CSS در وردپرس که بدون استفاده از کد CSS می توانید در سایت خود CSS آموزش تغییر css در وردپرس با افزونه رایگان مداد زرد
40000
آموزش تغییر css در وردپرس با افزونه مداد زرد

برچسب ها:

حسن عزیزی هستم . لیسانس IT دارم . پنج ساله به صورت حرفه ای شروع به کار کردم. عاشق نت ، طراحی ، کد نویسی و کار با وردپرس هستم

منتظر پاسخ ، انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

پاسخ دهید

قالب وردپرس|خرید قالب وردپرس|پوسته وردپرس|افزونه وردپرس
قالب وردپرس|خرید قالب وردپرس|پوسته وردپرس|افزونه وردپرس
ثبت نام حساب جدید
بازنشانی گذرواژه
مقایسه موارد
  • جمع (0)
مقایسه کنید
0